28. - 29. 7.  2023
COUNTRY FESTIVAL PECKA 2023
Koupaliště a kemp Pecka, okres Jičín
Recepce, tel: +420 731 224 227
Více info ZDE

OBJEVTE JE SAMI! 👣
⚔️Římané a Barbaři - dva odlišné světy, mezi nimiž vládla rivalita. Před zhruba dvěma tisíci lety spolu tyto dvě kultury přišly do kontaktu i na našem území. Římští legionáři císaře Marca Aurelia doputovali z nedaleké Římské říše až na Moravu a zanechali zde nesčetné stopy. A ty stopy můžete objevit i vy!
🌅Návštěvnické centrum Mušov - Brána do Římské říše stojí u nejvýznamnější archeologické lokality z dob Římanů. Archeologové zde provádí výzkumy již od dob T. G. Masaryka! V současnosti tuto lokalitu zkoumá Archeologický ústav AV ČR Brno, v.v.i. Akademie věd České republiky. Kdysi zde totiž stála vojenská pevnost, která sloužila jako strategický bod na barbarském území za Dunajem. Dnes jej nazýváme Hradisko u Mušova a nachází se na nenápadném kopci, příznačně zvaném Římský vrch. Když na něj vyšlápnete, pochopíte, čím byl tento bod strategický - lze vidět do všech světových stran a panorama s výhledem na Pálavu je opravdu působivé. 🗺🧡
🏺V naší expozici na úpatí kopce - nachází se hned vedle budovy Aqualandu Moravia u Pasohlávek - naleznete originální archeologické nálezy po Římanech i Barbarech, multimediální a interaktivní prvky, hologram či rekonstruovaného legionáře. U pokladny si můžete zakoupit turistickou známku či vizitku, knihy věnované tomuto tématu nebo něco na památku.
👨‍👩‍👧‍👦Navštívit nás může každý, je zde totiž ZÁBAVA A POUČENÍ PRO DĚTI I DOSPĚLÉ. 🫶

Otevírací doba:
duben, říjen, listopad: pátek-neděle, 10:00 – 17:00 hod
květen, červen, září: úterý-neděle, 10:00 – 18:00 hod
červenec, srpen: pondělí-neděle, 10:00 – 18:00 hod

Vstupné:
Základní: 100,- Kč
Snížené: 50,- Kč
Děti do 6 let: zdarma
Rodinné: 250,- Kč

Parkování je možné zdarma na parkovišti Aqualand Moravia
Více informací naleznete zde: www.branadorimskerise.cz