08.06.2023 V Německu řidič prohrál soud s policií kvůli používání některých funkcí navigace nebo jiné aplikace s mapami. Pozor na to!
 • assassin0305 (100% / 1) 83.240.*.*
  1 0
  Jo je to tak, pravidelně jezdím do Německa a jdou po tom docela hustě.Tak že žádné Wazy a jím podobné navigace.Přeji mnoho šťastných kilometrů bez pokut a hlavně bez nehod 😉
20.04.23
Celoevropská policejní akce SPEED MARATHON

Vážení řidiči, zítra 21.4. se bude na území EU konat dopravně bezpečnostní akce SPEDD MARATHON. V ČR bude zhruba 1100 kontrolních stanovišť a to i tam, kde by jste jinak kontrolu rychlosti nečekali. Většina z Vás jezdí dle předpisů celý rok, ale občas stačí nedobrzdit na 50 km / hod. při vjezdu do obce nebo nedodržíte 30 km / hod. večer, kdy se tam nepohybují děti. Chybujeme občas každý. Dodržujte nejen zítra rychlost a udržujte silnice bezpečné. Štastnou cestu i šťastný návrat přeje tým CARAVAN REVUE. 

 • Komentáře jsou prázdné.
16.04.23
Útoky medvědů na Slovensku se stávají běžnými.
  Na Slovensku rok za rokem přibývá útoků medvěda na člověka. Dávejte pozor kam chodíte na výšlapy nebo cyklovýlety. Následky takového útoku mají velice vážné až fatální následky pro člověka. Ačkoliv je rokmi zaužíváno chovat se v lese potichu, v lokalitách s výskytem medvěda je to právě naopak. Jste-li hluční, dáváte medvědovi čas se vám vyhnout a necítit se překvapený a ohrožený. Podobné je to i u medvědice s mladými, která dokáže být mnohem útočnější v pŕípadě pocitu ohrožení. Medvědům se zmenšují klidové zóny, přivykají civilizačnímu ruchu a ztrácejí plachost. I to je jeden z důvodů proč se s nimi můžeme setkat stále častěji i v jinak bezpečných lokalitách. Bohužel už se stalo neštěstí na silnici nebo dálnici, kdy medvěd nečekaně vběhl do jízdní dráhy jedoucího vozidla. V případě medvědů nelze spoléhat na ochranu prostoru dálničního tělesa pletivem. 
  O hrozivém útoku medvěda na 55 letého muže v obci Nedožery informovala ve čtvrtek 30.3. odpoledne slovenská policie. Šelma, která vážila zhruba 180 kilogramů, napadeného několikrát pokousala. Se zraněním skončil v nemocnici, je mimo ohrožení života.  

  Strážci zákona apelují, aby se lidé měli na pozoru. Jen tento týden se jedná již o druhé napadení člověka medvědem. „Před pár minutami nám byl oznámen další útok medvěda na člověka,“ informovali kolem 15. hodiny policisté  „Medvěd hnědý s váhou zhruba 180 kilogramů několikrát kousl do pravého ramene a boku mysliveckého hospodáře, který sázel stromy v Ostré dolině v obci Nedožery-Brezany,“ pokračovali strážci zákona. Pětapadesátiletý muž byl převezen do nemocnice. „Naštěstí je mimo ohrožení života. Policie již kontaktovala obec, aby o útoku informovala své občany,“ uvedli policisté. Ti také připomněli, že na Slovensku jde již o druhý útok medvěda na člověka za pouhý týden. „Vyzýváme občany ke zvýšené opatrnosti při pohybu v přírodě. V případě potřeby neváhejte kontaktovat policii,“ apelovali. Například na konci února šelma na Slovensku zaútočila na otce se synem. 
  Pohyb medvědů je podle odborníků způsobený jejich přemnožením i ztrátou plachosti a v současné době se odhaduje jejich počet na Slovensku na 1000 až 1200 kusů. V případě výskytu je povolán speciální zásahový tým, který medvěda odchytne a transportuje do jiné lokality. Často se však stává, že se medvěd vrací a pak musí být usmrcen. Proti usmrcení se vždy zvedne na sociálních sítích vlna nevole neodborné veřejnosti, která však neumí posoudit míru rizika pro občany. Dávno také neplatí, že medvědi se vyskytují jen ve vysokohorských oblastech, stále častěji přejdou i do nižších poloh, jako tomu bylo například v oblasti Nitranského samosprávného kraje. 
  Před šelmou nikdy neutíkejte, váš zdánlivě rychlý pohyb může vyhodnotit jako rychlost zraněné zvěře a následně zaútočit. Odborníci doporučují zachovat klid a vzdalovat se klidným pomalým krokem nebo ulehnout na břicho, zakrýt si rukama hlavu a nehýbat se. V takovém případě je pravděpodobné, že medvěd o vás ztratí zájem. Ideálním pomocníkem jsou sprejové fanfáry, které poznáte ze stadiónů nebo bouchání klackem do stromů při procházení lesem. Kempujete-li nebo bivakujete v horách, pak vězte, že medvěd vaší večeři ucítí i nakilometr a přijde se podívat co máte dobrého. Doporučuje se jíst alespoň půl kilometru od místa přespání.

 

 • Komentáře jsou prázdné.
10.04.2023
INFO PRO NÁVŠTĚVNÍKY CHORVATSKA:
Do Chorvatska jezdí nebo přes Chorvatsko projíždí mnoho z nás. Proto posouváme směrem ke členům asociace i veřejnosti následující informaci:
1. Po novém se obchody, ani pekárny s vyjímkou tržnic a benzínek v neděli od 1. 7. 2023 neotevřou z důvodu zákazu nedělního prodeje.
2. Zákaz platí i ve dnech státních svátků. V sezóně jsou hned dva dny, 5.8. a 15.8.
Pokud se tam chystáte a máte dojezd plánovaný na neděli nebo ve dnech státního svátku, nakupte si předem.
 
 • Komentáře jsou prázdné.
8.4.2023
Aplikace CARAVAN REVUE
Konečně jsme vstoupili do plného provozu a první česká a slovenská aplikace určená karavanistům, ale i jiným cestovatelům je už dostupná jak pro operační systém Android tak i pro iOS.
Appka přináší informace o výhodách a slevách v partnerských kempech, obchodech nebo jiných zařízeních. Je zcela zdarma a je napojená na mapy.cz. Aplikace CARAVAN REVUE vám umožní zejména:
- čerpání slev na pobyt nebo nákup u našich partnerů v ČR i v zahraničí
- čerpání aktuálních informace ze světa karavaningu a kempingu
- využítí SOS linky +420721717178. Ta je určena pro případ nouze (porucha, nehoda, zapadnutí v terénu a pod.)
- využítí bezplatného poradenství v rámci odškodňování po nehodě nebo jiné pojistné události kde došlo ke škodám na majetku nebo zdraví
- prezentování vaší obchodní činnosti spojené s kempováním nebo cestováním
a další funkce se budou postupně spouštět.
 
Aplikace CARAVAN REVUE je propojená se službami, které poskytuje aplikace mapy.cz
-po přihlášení do mapy.cz si naplánujete vlastní trasu a vše vidíte ve svém mobilním telefonu i bez spotřeby dat.
-do aplikace mapy.cz si můžete vložit vlastní bod, přidat k němu poznámku nebo dokonce i fotograffe a následně sdílet s vlastním okruhem uživatelů.
- nainstalujete-li si aplikaci mapy.cz do telefonu, získáte stálý přístup do map i bez připojení k internetu, co využijete v méně přístupných lokalitách nepokrytých signálem
- je možné uložit si vlastní trasu pěší nebo cyklistické túry.
Jak aplikaci CARAVAN REVUE získat? Zvolte si operační systém vašeho telefonu:

ANDROID                             iOS

0.jpg1.jpg2.jpg3.jpg41681133244.jpg

 

 • Štefan 193.85.*.*
  0 0
  Vůbec mi nejde nainstalovat. Ani přes odkaz ani manuálně v obchodě.
 • Inca (94% / 35) 85.163.*.*
  7 2
  Začíná to být skvělý pomocník. Těšíme se na nové nabídky a informace.