Zamyšlení nad tím, jak jsme se báli jít vrátit vstupní kartičky.

 Zase – letos poprvé- přijíždíme do kempu, který jsme měli moc rádi. Příjemný kemp, pěkné koupání, pro nás dobrá dojezdová vzdálenost.
 Na recepci nás vítají příjemné dámy a než se stačíme pozdravit, přiběhne kdosi a začne na ně křičet:“ Koukejte se ptát těch obytek na markýzu, musí to doplatit, teď jsem je kontroloval a pak poslouchám, že o ničem nevědí!“ A ano, nad přihrádkami jednotlivých čísel občas visí cedulka „Doplatit markýzu“. No a takhle jsme se dozvěděli o tom, že pokud chceme roztáhnout markýzuu obytného auta, budeme platit o 100 Kč víc. Ne, děkujeme, markýzu roztahovat nebudeme.
 Parkujeme u našich kamarádů, vyměňujeme si dojmy. Trochu řešíme, že tady už si chtějí naúčtovat snad všechno. Chápeme investice, opravy...ale tohle?
 A náhodou jede kolem ten pán z recepce- a ejhle, on je to pan správce. Zastavuje u nás. Ano, líbí se nám tady. Ne. Už sem nebudeme jezdit. Ne, pane správče, nejde nám o těch 100 Kč, jak jste okamžitě pohrdavě zmínil. Jde nám o princip. Pokud mám venku koberec, stolek, židle- neplatím víc. Zabraná plocha je stejná. Jediný rozdíl – nemám nad sebou markýzu.
 Vedle nás obytka a klasický důkaz nesmyslu: 2 stolky, 15 židlí, ohniště, hračky, kočárek, člun ….a bez markýzy, takže za základní cenu.
 Ano, chápeme, že pokud přijede karavan a má uzavřený předstan, otevřený předstan, altán a ještě před tím slunečník, zabere hodně místa. To byl Váš argument.
 Ale nemyslíme si, že zpoplatněním markýz u obytných aut tenhle problém vyřešíte. Tam postrádáme logiku. ( Tedy vlastně ne. Ty přívěsy s několika předstany tu staví sousedé z Německa a s těmi se přece nebude pan správce hádat.)
 A tak v neděli balíme a bojíme se jít vrátit vstupní kartičky, protože kdo ví, jestli nad přihrádkou s naším číslem nebude viset cedulka – doplatit WC.
 Zdravím Kemp u Kamencového jezera v Chomutově.
 P.S. Pane správče, já na Vás opravdu nekřičela. To by vypadalo jinak.
 
(autor: Miroslava Čermáková)
 • KAMENCOVÉ JEZERO 217.75.*.*
  2 9
  Dobrý den. Reaguji na váš příspěvek, na našem webu jsou jasně rozepsané ceny za služby, kde je uvedena i cena za markýzu. Bohužel realita je taková, že někteří ubytovaní sebou vozí psi ačkoliv jsou v areálu zakázaní, dále si staví u karavanů, hlavně za nimi na černo stany, altány a podobně. Některé markýzi  dosahují rozměru karavanu. Proto probíhají v kempu kontroly, Ceníky jsou na webu i recepci.
  s pozdravem Kamencové jezero
  • CARAVAN REVUE (100% / 7) 85.163.*.*
   2 0
   Vážený uživateli ,,Kamencové jezero,, , chápeme situaci, avšak je potřebné organizačně začít u vás. S majiteli psů nijak poplatek za markýzu nesouvisí. Ceníme si toho, že byl tento poplatek vyškrtnut z ceníku. Děkujeme za reakci a jsme rádi, že jste využili možnost odpovědět, kterou jsme vám e-mailem nabídli. Nechceme tu mít jednostranná stanoviska.  Nyní nezbývá než věřit, že i ostatní kempy půjdou ve vašich šlépějích a tento poplatek zruší. Vašeho kroku si vážíme.
  • Mirka 78.102.*.*
   2 0
   Nedá mi to a musím na vyjádření kempu reagovat. 
   1. jsem vůbec nepochopila souvislost mezi porušováním zákazu psů a zpoplatnění markýz
   2. kdyby toto mělo být oficiální vyjádření kempu, tak by se měli stydět za písemný projev. Tolik pravopisných chyb na dva řádky, to je tedy vizitka :(
 • Franra 213.226.*.*
  9 1
  Je lepší hned odjet. Někde nevědí kdy je potřeba použit rozum.
 • cz7pka 82.209.*.*
  26 3
  Zde je jediná možnost. Upozorňovat ostatní karavanisty na tyto praktiky a nejezdit tam.